Nebuďte sebci a chráňte planétu pre ďalšie generácie

Čoraz viac ľudí si uvedomuje že takto to ďalej nejde. Naši predchodcovia a minulé generácie sa k planéte nesprávali ekologicky a s láskou a preto je dnešná doba v znamení ochrany zeme. Tomuto obdobiu predchádzala doba chémie, kedy sa neuvážene používali antibiotiká ktoré v súčasnosti zlyhávajú, vyrábalo sa za lacné peniaze bez ohľadu na životné prostredie a zdravie ľudí a nerecykloval sa odpad,.

mapa

Bolo a i v súčasnosti je rozšírené používanie plastu na všetko, od balených vôd až po jednorazové príbory a taniere. Dospelo to až do takého stavu, že sa hľadajú dobrovoľníci po celom svete ktorí čistia moria, oceány a pláže od množstva odpadkov a plastu, ktorí zas obmedzuje život živočíchov pod vodnou hladinou.
Množstvo štátov sveta najmä rozvinuté krajiny má povinné recyklovanie ako súčasť ozdravného systému.

Na Slovensku nemáme povinnú recykláciu a preto je len dobrá vôľa ľudí ak triedia odpad. Ako by ste mohli prispieť k zlepšeniu zdravia našej planéty? Robte veci ktoré nemusíte. Nikto vás nenúti separovať, no robte to pretože ak to bude robiť čoraz viac jedincov, klesne produkcia odpadu ktorý končí v oceánoch a na skládkach.

Kupujte menej plastu, snažte sa kúpiť si sirup v skle alebo si ho dokonca viete vyrobiť i samy doma a pite čistú vodu namiesto ochutených balených vôd.
Začnite sami sebou a nepodporujte odevné reťazce ktoré chrlia každú sezónu nový a nový tovar a oblečenie ktoré nepotrebujete.

Kupujte prírodnú kozmetiku ktorá neobsahuje toľko zaťažujúcej a znečisťujúcej chémie ktoré je škodlivá nielen pre zem ale i pre vás samotných.
Okrem toho sú čoraz viac populárnejšie second handy, šitie vecí doma, nakupovanie bez obalov kedy si prinesiete vlastné vrecká namiesto igelitiek, množstvo ľudí už chodí do obchodov s plátennými taškami aby sa vyhlo sáčkom a igelitkám a znovu sa obnovujú obchody čapujúce aviváž i sirupy do vašich vlastných obalov.

ekologie

Zamyslite sa a začnite od seba, a šírením tejto osvety medzi svojich známych, kamarátov a susedov možno zmeníte spoločnosť okolo seba k lepšiemu.